Choose Your Currency

Change Your Language
 

Nowości
Produkt dnia
Pytania i odpowiedzi

PlastiDip

Czy na pewno uda mi samemu malować ?

Oczywiście. Miesięcznie setki naszych klientów podejmuje się samodzielnego malowania. Produkt jest bardzo łatwy i przyjazny w malowaniu, wybacza dużo błędów. O ile będziesz przestrzegał instrukcji i wskazówek wszystko pójdzie gładko. Należy pamiętać, że produkt jest usuwalny więc
w najgorszym możliwym scenariuszu zawsze można go zerwać i spróbować jeszcze raz.

Jaka jest żywotność Plasti Dip ?

Jeśli proces nakładania zostanie przeprowadzony poprawnie (powierzchnia zostanie dokładnie umyta, odtłuszczona oraz ilość produktu zostanie odpowiednio dobrana) Plasti Dip wytrzyma od 3 do 5 lat. Po tym okresie być może będzie konieczność nałożenie dodatkowej 1-2 warstw celem odświeżenia powłoki tym samym przywracając odpowiednią wytrzymałość, kolor oraz lepszą zrywalność.

Czy PlastiDip jest odporny na warunki atmosferyczne ?

Tak, PlastiDip jeśli zostanie prawidłowo położny będzie odporny na wysoką temperaturę, promieniowanie UV, mróz, śnieg, sól drogową itp.

Czy mogę użyć PlastiDip na nowy samochód / samochód który przeszedł naprawy blacharsko-lakiernicze ?

Tak, aczkolwiek w przypadku nowego samochodu należy odczekać 2-3 miesiące a po tym czasie należy zrobić test malując niewielki fragment samochodu po 4 tygodniach zerwać produkt. Przy malowaniu samochodu który przeszedł naprawy blacharsko-lakiernicze należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że naprawy zostały należycie wykonane. Po lakierowaniu zaleca się odczekanie min. jednego miesiąca przed położeniem PlastiDip

Czy PlastiDip jest odporny na benzynę i ropę naftową ?

Nie, PlastiDip sam w sobie zawiera rozpuszczalniki i nie jest odporny na paliwo. Należy szczególnie uważać przy tankowaniu.

Czy naprawdę zerwę PlastiDip w każdej chwili ?

Tak, aczkolwiek musi zostać położna odpowiednia zalecana ilość aby zerwać produkt w całości z danego elementu.

Ile warstw należy położyć przy malowaniu ?

Należy zużyć całą zalecaną ilość produktu na samochód/element. Przy dobrze skonfigurowanym sprzęcie do malowania warstw powinno wyjść około 5-6.

Jak przygotować samochód / felgi / elementy do malowania ?

Prawidłowe przygotowanie powierzchni malowanej jest najważniejszą czynność należy wykonać ją bardzo dokładnie. Powierzchnię należy starannie umyć szamponem BEZ dodatków wosku, w niektórych wypadkach konieczne jest użycie glinki. Kolejnym krokiem jest osuszenie powierzchni. Należy upewnić się, że woda nie zalega w uszczelkach i w miejscach ciężko dostępnych. W przypadku stwierdzenia należy wydmuchać wodę np. Kompresorem. Ostatnią czynnością jest odtłuszczenie powierzchni należy zrobić to kilka razy. Używać wyłącznie sprawdzonych środków takich jak benzyna ekstrakcyjna, zmywacz silikonowy lub ksylen. Na sam koniec można użyć ściereczki antystatycznej.

Czy maskować elementy takie jak opony, szyby, lampy ?

Tak, zdecydowanie zalecamy. Prawidłowe maskowanie pozwoli nam zaoszczędzić materiał oraz uchroni przed mozolną pracą doczyszczania danych elementów.

Jak malować felgi ? Z oponą czy bez ? Na samochodzie czy zdjęte ?

Zalecamy malowania z założonymi oponami gdyż PlastiDip przez pierwszych kilka dni jest dość miękki i może zostać łatwo uszkodzony przy zakładaniu opon. Felgi możemy malować na samochodzie jak i je zdjąć. W przypadku malowaniu na samochodzie konieczne jest maskowanie tarcz i zacisków hamulcowych.

Jak dbać o powłokę PlastiDip ?

Elementy myć na myjni bezdotykowej lub samodzielnie. Zalecamy unikanie myjni tunelowych. Nie należy używać środków czyszczących na bazie rozpuszczalników. Starać się nie dopuścić na długotrwałe pozostawienie odchodów ptasich na PlastiDip powodować one mogą odbarwienie się powłoki. Do łatwiejszego czyszczenia zalecamy użycie wosku – DipWax, Detailera – DipDetailer i WheelCleanera do felg.

Z jakiej odległości malować ?

W przypadku aerozoli 10-13 cm, w przypadku pistoletu 20-25 cm

Czy mogę użyć PlastiDip na element jeszcze nie lakierowany a jedynie przygotowany do lakierowania ?

Tak, należy się jedynie upewnić, że powierzchnia jest dokładnie wyrównana.

Czy PlastiDip pokryje zarysowania ?

Małe rysy zostaną zakryte. W przypadku dużych zarysowań zaleca się ich usunięcie.

Miałem wypadek, posiadam kilka odcieni lakieru na samochodzie czy nabywając dany kolor PlastiDip uzyskam na wszystkich elementach taki sam odcień ?

Tak, ale należy użyć więcej produktu celem wyrównania koloru. Jeśli odcień drastycznie się różni, elementy są różnego koloru np. biały i czarny zalecamy wyrównać kolor np. Czarnym matem.

Ile litrów/galonów potrzebuje na cały samochód ?

Wszystko zależy od wielkości samochodu oraz koloru jaki jest obecnie i na jaki będzie zmieniany. Przed zamówieniem zalecamy kontakt z naszą firmą kontakt(małpa)changeyourcar.pl postaramy się dobrać odpowiednią ilość.

Czy mogę użyć zwykłego pistoletu lakierniczego do malowania PlastiDip ?

Oczywiście! Osoby z doświadczeniem przy lakierowaniu zachęcamy do używania takich pistoletów. Osoby zaczynające swoją przygodę z malowaniem zachęcamy do używania pistoletów elektrycznych przystosowanych do PlastiDip.

Do jakich produktów należy używać podkładu ?

Do PlastiDip nie ma specjalnych podkładów. To co nazywamy podkład jest zwykłym PlastiDip w odcieniu matowym. W przypadku malowania pistoletem należy go użyć do wszystkich kolorów perłowych które są tworzenie poprzez dodanie pigmentu proszkowego do bezbarwnej bazy.

Np. kolor Sazuka Blue powstaje z połączenia pigmentu Sazuka Blue i bezbarwnego PlastiDip właściwym dla niego podkładem będzie czarny matowy PlastiDip lub niebieski matowy PlastiDip.

W przypadku aerozoli podkład wymagany jest do Metalizerów, Pearlizerów, Kameleonów oraz produktów z pigmentem perłowym.

Jak uzyskać inne wykończenie niż matowe ?

PlastiDip w standardowych kolorach jest matowy. Aby uzyskać inne wykończenie należy użyć do tego przeznaczonych produktów.

Litry:

Kolor perłowy uzyskamy używając danego koloru perłowego na kolor matowy

Połysk uzyskamy używając PlastiDip Glossifier na kolor matowy

Wysoki połysk uzyskamy używając PlastiDip TopCoat High Gloss na kolor matowy

Połysk perłowy uzyskamy używając PlastiDip Glossfier na kolor perłowy lub PlastiDip Pearlizer na kolor matowy

Wysoki połysk perłowy uzyskamy używając PlastiDip TopCoat High Gloss na kolor perłowy

Kolor satynowy uzyskamy mieszając kolor perłowy z PlastiDip Glossfier w proporcjach 50:50 kładąc na kolor matowy. Można zastosować zamiast Glossifera – PlastiDip TopCoat High Gloss perła wyjdzie wtedy bardziej transparentna.

Aerozole:

Połysk uzyskamy używając PlastiDip Glossifier na kolor matowy

Perłowy połysk uzyskamy używając PlastiDip Pearlizer lub Serię Dip Pearl oraz PlastiDip Glossifier na kolor matowy

Metaliczny połysk uzyskamy używając PlastiDip Metalizer oraz PlastiDip Glossifier na kolor matowy

Efekt Perłowo - Satynowy uzyskamy używając serię Dip Pearl Aerozol na kolor matowy

 

Chcesz pomóc w rozwoju naszego FAQ ? Napisz do nas !

FAQ

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl